De Bibliotheek Rheden moet toch sluiten
voor de zomer van 2012 moet duidelijk zijn welke alternatieven er zijn voor de Rhedense leden
Dieren, februari 2012 - De Rhedense vestiging van de Bibliotheek Veluwezoom, in zorgcentrum Rhederhof, moet binnen een jaar toch haar deuren sluiten. De huur is per 1 februari 2013 opgezegd. Door de opgelegde € 175.000 bezuiniging van de gemeente Rheden ziet de Bibliotheek Veluwezoom geen andere mogelijkheid. ‘Als ik langer wacht met het treffen van maatregelen komt de bedrijfsvoering in gevaar’, zegt directeur Lianne Busser. ‘Ik heb lang geprobeerd de omvang van die bezuiniging te verminderen, maar dat is niet gelukt. De gemeente ziet geen mogelijkheid om de bezuiniging te spreiden of om bij te dragen aan de noodzakelijke investeringskosten voor verhuizing of herinrichting van de Bibliotheken Velp, Dieren en Rheden.’ De sluiting van de Bibliotheek Rheden dreigde al sinds oktober 2011. De Bibliotheek Veluwezoom wil voor de zomer van 2012 duidelijk hebben welke alternatieven ze haar Rhedense leden kan bieden. Haar streven is om de bibliotheekvoorziening voor kinderen en minder valide ouderen overeind te houden. Ze onderzoekt vormen van samenwerking met scholen en Rhederhof. Om de bezuiniging te halen zijn naast het sluiten van de vestiging in Rheden nog meer maatregelen nodig. Gekeken wordt naar het terugbrengen van de bezetting in de vestigingen, het verminderen van het collectiebudget en mogelijke herhuisvesting of samengaan met andere partijen in Velp en Dieren.
Sluiting de Bibliotheek Rheden van de baan
2 november 2011 - De eerder aangekondigde sluiting van de bibliotheek in het dorp Rheden is van de baan. De gemeente Rheden meldt op haar website dat er in de dorpen Velp, Dieren en Rheden een bibliotheekvoorziening moet blijven. In welke vorm dat gaat gebeuren, is nog onduidelijk. Een van de opties is een gezamenlijke huisvesting met een welzijns- of onderwijsinstelling.
De bezuinigingen hebben grote gevolgen voor bibliotheekvoorzieningen binnen de gemeente Rheden. Dat heeft tot grote onrust geleid in het dorp Rheden. De Bibliotheek Veluwezoom en de gemeente Rheden hebben nu verder overleg over de invulling van de bezuinigingen. Voor het einde van het jaar moet er meer duidelijkheid zijn.
De in de Gelderlander gepubliceerde artikelen over de bezuinigingen vindt u in de kolom hiernaast.

Laat uw stem horen!
Ik hou van de bibliotheek, omdat...
De gemeente Rheden kondigde in april 2011 aan fors te willen bezuinigen op het budget voor de bibliotheek. Als deze bezuinigingen doorgaan, moeten de vestigingen in Rheden en Velp sluiten. Begin mei liet de gemeente Rheden weten de besluitvorming over de bezuinigingen met twee maanden uit te stellen, totdat duidelijk is wat de precieze korting is die het Rijk hen oplegt.
De Bibliotheek laat het er niet zomaar bij zitten. We hebben bij de gemeente duidelijk aangegeven dat de bibliotheek een maatschappelijke functie vervult en wij onze leden en bezoekers niet zomaar in de kou laten staan. Sterker nog, we zullen er alles aan doen de gemeente ervan te overtuigen dat dit niet kan. En daarbij hebben wij uw hulp hard nodig!
Wat kunt u doen? Als u het ook niet eens bent met de voorgestelde bezuinigingen voor de Bibliotheek Veluwezoom, kunt u dat aangeven op het onderstaande formulier. Dat kan een korte motivatie zijn, een uiting van uw zorgen of alleen uw naam met een korte reactie. Uw reacties bieden wij aan bij de gemeente. Wij hopen met de vele reacties de gemeente te overtuigen om de bezuinigingen terug te draaien. Wij danken u vast voor uw steun en medewerking!
|
/assets/Algemeen beeld/b67d01512b24a0c700974f4a6d80e7d2.gif
/assets/Activiteiten/Ik hou van de bibliotheek/Dorp-Rheden-behoudt-zijn-bibliotheek.gif De Gelderlander
2 november 2011
/assets/Activiteiten/Ik hou van de bibliotheek/Bieb-filiaal-Rheden-dicht.gif De Gelderlander
8 oktober 2011
/assets/Activiteiten/Ik hou van de bibliotheek/Onvrede-over-sluiting-bieb.gif De Gelderlander
11 oktober 2011
/assets/Activiteiten/Ik hou van de bibliotheek/Hoop-voor-bibliotheek.gif De Gelderlander
14 oktober 2011
|
Nieuwsbrief ontvangen?
Vul hieronder uw e-mailadres in en meld u direct aan!
|